TOP-5.3.1-16-BO1-2017-00030 “Helyi identitás és kohézió erősítése a Nádasd és Hangony völgyi településeken”

A projekt alapadatai:

A kedvezményezett neve: Arló Nagyközség Önkormányzata

Konzorciumi partnerek:

  • Arlói Közéletért és Kultúráért Egyesület
  • Borsodszentgyörgy Község Önkormányzata
  • Domaháza Község Önkormányzata
  • Hangony Községi Önkormányzata
  • Járdánháza Község Önkormányzata
  • Kissikátor Község Önkormányzata

Projekt megnevezése: TOP-5.3.1-16-BO1-2017-00030 „Helyi identitás és kohézió erősítése a Nádasd és Hangony völgyi településeken”

Támogatás összege: 100.000.000 Ft
Projekt összköltsége: 100.000.000 Ft
A támogatás mértéke (%-ban): 100%

Szerződés hatályba lépésének dátuma: 2018.07.30.
Projekt megvalósításának kezdete: 2018.05.17.
Projekt megvalósítás tervezett befejezése: 2021.08.31.

A TOP-5.3.1-16 „Helyi identitás és kohézió erősítése” pályázati konstrukció keretében Arló Nagyközség Önkormányzata és konzorciumi partnerei a „Helyi identitás és kohézió erősítése a Nádasd és Hangony völgyi településeken” című projekt keretében összesen 100 millió Ft vissza nem térítendő támogatást nyertek el.

A helyi közösségek fejlesztése elsősorban települések, településrészek, térségek közösségi kezdeményező- és cselekvőképességének fejlesztését, a közösségi szerepvállalás erősödését jelenti. Ez a társadalmi felzárkózási politikának is fontos eszköze, a közösségi munka hatására az érintett emberek is együttműködnek a problémák megoldásában.

Az intézkedés kapcsán közösségi térségi, települési, illetve településrészi helyi identitást erősítő közösségfejlesztési folyamatok, továbbá közösségi részvételre épülő tervezési gyakorlatok alkalmazása, szabadidős, bűnmegelőzési, közbiztonsági és közlekedésbiztonsági programok valósulhatnak meg.

A beavatkozások eredményeként fejlődik a közösség tagjainak egymás iránti felelősségtudata, a helyi civil társadalom megerősödése segíti a helyi közösségi konfliktusok megoldását és az önálló cselekvési képességek erősítését, erősödik a civil aktivitás, kialakulnak, illetve megerősödnek a szükséges kompetenciák, az önkéntesség, a helyi identitás, valamint a településhez, településrészekhez, térséghez való kötődés. A beavatkozás következtében a meglévő (humán) erőforrások felszínre kerülnek, az együttműködések következtében ezen erőforrások aktivizálódnak és minőségi változást hoznak a település, települési közösségek életében.

A projekt forrását az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásban biztosítja.